Reikia pagalbos?
Parašykite mums!
+ 370 645 54556
+ 370 5 262 6093

El. vykdomieji dokumentai

Elektroniniai vykdomieji dokumentai, tai teismo ir kitų institucijų elektroninių ryšių priemonėmis išduoti dokumentai, turintys vykdomo dokumento galią (vykdomieji raštai, įsiteisėję teismo įsakymai, nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių (toliau - LAP) taikymo, nutarimai administraciniuose teisės pažeidimo bylose, prokuroro sankcijos ir nutarimai, notaro vykdomieji įrašai, darbo ginčų komisijos sprendimai ir kt.).

Nuo 2013 m.liepos 1 d. pradėjus veikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalui (toliau –EPP), proceso dalyviams užsiregistravusiems EPP atsirado galimybė teikti ir gauti procesinius dokumentus elektroninio ryšio priemonėmis.

Išieškotojui ir skolininkui įstatymai numato pareigą nedelsiant raštu informuoti antstolį apie savo elektroninio pašto adreso, telefono numerio ir fakso numerio pasikeitimus.

Teismui priėmus elektroninį teismo įsakymą, šis, kaip ir įprastas teismo įsakymas, įsiteisėja per 20 dienų nuo įteikimo skolininkui, jeigu skolininkas nepareiškia prieštaravimų, ir tampa vykdomuoju dokumentu. Priimtą teismo įsakymą teismas įkelia į EPP sistemą. Apie elektroninio teismo įsakymo įsiteisėjimą teismas kreditorių informuoja atskiru pranešimu sistemoje bei el. paštu. Tuomet įsiteisėjusį teismo įsakymą tereikia atsisiųsti į savo kompiuterį iš EPP sistemos prisijungus prie savo (ar įmonės) paskyros.

Elektroniniai vykdomieji raštai kaip ir paprasti išduodami pagal išieškotojo prašymą. Prašymo formą galite rasti paspaudę šią nuorodą:  https://e.teismas.lt/lt/public/documentstemplates/. Gavęs prašymą išduoti vykdomąjį raštą, teismas, įsiteisėjus teismo sprendimui, įkelia vykdomąjį raštą į EPP sistemą bei apie tai informuoja išieškotoją el.paštu, o išieškotojas prisijungęs prie savo (ar įmonės) paskyros, gali atsisiųstijį savo kompiuterį.

Išieškotojas gavęs elektroninį vykdomąjį dokumentą turi galimybę EPP patikrinti šio dokumento galiojimą (įsiteisėjimą). Siekiant patikrinti ar gautas dokumentas gali būti pateiktas išieškojimui jį reikėtų patalpinti į EPP adresu https://e.teismas.lt/lt/public/checkdocument/ ir paspaudęs tikrinti. Išieškotojui būtų pateikta informacija apie dokumentą išdavusią instituciją, bylos, proceso numerius, dokumento tipą įsiteisėjimo datą ir kt.  Pažymėtina, kad tuo atveju, jeigu išduotas vykdomasis raštas, jo įsiteisėjimo galimybių įstatymai nenumato, toks dokumentas išduodamas kito įsiteisėjusio dokumento pagrindu, todėl gavus vykdomąjį raštą tereikėtų patikrinti ar jis tinkamai pasirašytas įgalioto asmens, tai galima padaryti Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos internetiniame portale adresu https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/view  Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos internetiniame portale,  įkėlus gautą elektroninį dokumentą, galima peržiūrėti dokumento turinį, matyti dokumentą pasirašiusio asmens pareigas, tikrinti ar dokumente nėra pasirašymo klaidų, parašų galiojimą ir kt.

Išieškotojas gavęs elektroninį  vykdomąjį dokumentą, gali jį persiųsti antstoliui vykdymo veiksmams atlikti. Pateidamas elektroninį vykdomąjį dokumentą išieškotojas privalo kartu pateikti prašymą priimti vykdyti. Prašymas gali būti pateiktas tiek elektroniniu būdu (pasirašytas elektroniniu parašu), tiek pateikiant paprasta (popierinį) prašymo egzempliorių. Pateikdamas prašymą, išieškotojas privalo patvirtinti, kad vykdomasis dokumentas pateiktas pirmą kartą ir anksčiau vykdymo veiksmai pagal jį atliekami nebuvo. Tuo atveju, jeigu vykdomasis dokumentas anksčiau buvo pateiktas antstoliams vykdymo veiksmams atlikti, išieškotojas privalo pateikti antstolio patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir elektroninio vykdomojo dokumento grąžinimo.

Atsižvelgiant į tai, kad antstoliai vykdymo veiksmus gali atlikti tik aptarnaujamoje teritorijoje, tai elektroniniai vykdomieji dokumentai, kaip ir paprastieji, pateikiami vykdyti antstoliams veiklą vykdantiems skolininko gyvenamosios vietos, darbo ar turto buvimo vietos teritorijoje.

Išieškotojai vykdomuosius dokumentus vykdytinus Vilniaus miesto ir rajono teritorijoje, vykdymui gali pateikti Antstolės Irenos Beliačic kontorai atsiųsdami elektroninį vykdomąjį dokumentą el. paštu: info@antstoleskontora.lt.

Domina paslauga? Parašykite arba paskambinkite mums! Į viršų